В першому сезоні одиночної Піраміди у Львові на кортах домінував Максим Сабадаш. Кандидат медичних наук, талановитий спортсмен і надзвичайно цікава особистість розповідає про свій тенісний шлях і не тільки в рубриці “Люди Піраміди”.
Як ти прийшов в теніс? Скільки часу пройшло від першого дотику до ракетки до першого турніру?
Вперше ракетку для великого тенісу я взяв у руки 1,5 роки тому, коли ми з колегами по професії були на підсумкових зборах профкомів медичних закладів на Шацьких озерах. Тоді мене запросили пограти теніс у невеличке містечко Городок (це не далеко від мого дому). На чудовому корті з хардовим покриттям збиралися інтелігентні люди, з котрими цікаво було грати у теніс та спілкуватися на різні теми. Тоді свої перші подачі я подавав б’ючи ракеткою знизу по мячику. Проте швидко вчився.
Що, на твою думку, дає найбільший поштовх для прогресу тенісиста: заняття іншим спортом, регулярні ігри на рахунок, фітнес чи щось інше?
Великий теніс – це гра, котра поєднує розумові та фізичні здібності людини. Тому вона так захоплює. Особисто мені допомогло те, що я грав змалечку у футбол та шахи. Звичайно, що для прогресу аматорів потрібні щотижневі тренування (не говорячи про щоденні, оскільки ми всі маємо різні професії) для того щоб формувалася м‘язева пам’ять. Найкраще, коли ці тренування проходять з фаховим тренером, а також обов’язкова участь у турнірах. Особисто я брав 5 уроків з тренером, котрі мені значно допомогли, також беру участь у турнірах серед аматорів (спочатку я займав останні місця, проте швидко прогресував). Планую і надалі займатися з тренером. Крім того, для прогресу важлива теорія, перегляд поєдинків професійних тенісистів, фітнес, фізична підготовка, вдало підібрана ракетка та кросівки.
Розкажи про себе в 2-х словах. Чим ти займаєшся і як знаходиш баланс між роботою, особистим життям і тенісом?
Я – лікар уролог-онколог, кандидат медичних наук, працюю у онкоцентрі Львова. Також є депутатом Городоцької ОТГ. Першу половину дня займаюся улюбленою роботою, вечорами є вільні декілька годин для того, щоб займатися власним вдосконаленням. Я є членом Української футбольної асоціації лікарів, разом з якою був віце-чемпіоном світу з футболу в м. Леоганг (Австрія), та чемпіоном світу з футзалу у м. Варшава (Польща), граючи за збірну лікарів України. Двічі на тиждень ми з колегами граємо у футбол та двічі на тиждень я граю у великий теніс з різними суперниками. Також полюбляю гру у шахи, граю декілька партій щодня на онлайн-порталі. Граю за збірну України, разом з якою я ставав чемпіоном світу серед шахів онлайн.
Любиш парні змагання чи все ж надаєш перевагу одиночним? Чому? На якому покритті ти граєш найбільше і чому?
Граю лише одиночні змагання, оскільки граючи в парних змаганнях відчуваю велику відповідальність перед партнером, коли в мене щось не виходить. Мені ця гра, ще подобається тим, що коли тобі щось не вдається, ти можеш злитися лише на себе. Доводиться заспокоювати себе, урівноважувати, аналізувати свої помилки. Після поразок на корті одразу хочеться дзвонити до тренера та ще тренуватися. В основному граю на ґрунтових покриттях, чогось ближче до душі та видно слід від мячика😁.
Розкажи трохи про тенісну інфраструктуру Львова. Чи вистачає кортів, бувають проблеми з бронюванням? Які середні ціни за годину оренди влітку і взимку?
Тенісна інфраструктура Львова є доволі непоганою. Особисто мені вдається пограти на відкритих кортах в теплу пору року та зимою на закритих кортах. Проте критих кортів дещо не вистачає, приходиться бронювати час у незручні години та дні. Ціна оренди корту взимку варіює від 300 до 390 грн на годину, влітку від 150 до 250 грн.
Будуються нові корти чи реконструюються старі спорткомплекси?
У Львові будується один новий спорткомплекс на якому планується побудова 6 кортів, на яких зможуть займатися до 200 дітей. На мою думку це буде ще одним поштовхом для розвитку тенісу у місті. Всі інші корти реконструюються.
Бажаєш комусь зі своєї родини професійної кар’єри в тенісі?
Ми з братом, коли в нього є час граємо один раз в тиждень. Звичайно, що бажаю йому мотивації, терпіння та швидкого прогресу у тенісі.
В чоловічих і жіночих рейтингах ФТУ зустрічається достатньо спортсменів зі Львова, значно рідше з Івано-Франківська, Тернополя, Ужгорода. Як розвивається теніс в регіоні, на твій погляд?
Великий теніс – це задоволення не з дешевих, тому, на мою думку, цей вид спорту розвивається швидше у містах з кращою економікою: Львів, Київ, Одеса і т. д. Тому і спортсменів з цих міст більше зустрічається на турнірах.
Доводилось грати на турнірах за межами Львова? Які міста ти вважаєш найбільш активними і підготовленими в контексті тенісу для любителів?
Я брав участь лише у турнірах у Львові, оскільки вважаю себе ще не настільки хорошим аматором. Ще трохи потренуюся, покращу свою техніку і лише тоді буду думати про турніри в інших регіонах.
Влітку 2020 ти став чемпіоном Піраміди у Львові. Деякі суперники не давали спокою тобі своїми челенджами, і довелось грати по кілька разів. Матчі з ким ти відзначив би як найбільш запеклі?
На мою думку, я став чемпіоном піраміди завдяки добрій фізичній формі, здатності прораховувати та аналізувати дії суперника (як у шахах). Техніка в мене значно страждає, немає мязевої пам’яті, потрібно більше тренувань з тренером, на що не вистачає часу. На мій великий подив я став чемпіоном піраміди, вигравши усі матчі у суперників. Найбільше мені не давали спокою Тарас Смуток та Юрій Трегуб, у якого доволі сильна подача.
Назви речі, які тобі подобаються в Піраміді і те, що можна покращити?
Загалом в піраміді подобається те, що можна пограти у теніс з хорошими суперниками та познайомитися з цікавими людьми, а також формат змагань.
Дякуємо Максиму за допомогу і участь в інтерв’ю, вкотре вітаємо з потужним сезоном та бажаємо нових звершень не лише в тенісі.