Що таке “Тенісна Піраміда”?

Піраміда – новий продукт на ринку аматорського теніса України. В наших змаганнях беруть участь дорослі аматори та напівпрофесіонали, проте сильні підлітки також можуть бути допущені до ігор. Це не звичайний тенісний клуб чи традиційний турнір – формат “Піраміди” дозволяє знаходити нових спарингів, грати стільки, скільки захочите, розробляти власну турнірну стратегію, підвищувати рівень гри в іграх з сильними суперниками та просто отримувати задоволення від тенісу. Ми дбаємо про решту.

Як влаштовані змагання?

Всі учасники розташовані на умовній піраміді в залежності від власного рівня гри. На вершині 1 учасник (найсильніший), на 2-му рівні два слабше, на 3-му три ще слабше і так далі. Учасники змагаються за просування до вершини (“цар гори”), кидаючи виклик (челендж) гравцям вище рівнем, а також захищаючи власну позицію від учасників нижче. В разі перемоги над гравцем з більш високим рівнем ви піднімаєтесь на його рівень, в разі перемоги над тим, хто нижче – залишаєтесь на своєму місці, захистивши таким чином свій рівень в Піраміді.

Одиночні чи парні змагання?

В теплу пору року (травень – жовтень) грається одиночний сезон Піраміди, а в холодну (листопад – березень) – парний. Принципових відмінностей між дивізіонами немає, може відрізнятись гранична відстань між рівнями для челенджів. На парні змагання потрібно заявлятись вдвох, але посеред сезону можна змінити партнера і при цьому спуститись на останній рівень Піраміди.

Як приєднатись до Піраміди?

1. Долучайтесь до Telegram-групи Піраміди свого міста.

2. Додайте (авторизуйте кпокою START або командою /start) офіціний Telegram-бот Піраміди для свого міста. Використовуйте функціонал бота для челенджів, внесення результатів матчів, інформування про відпустку чи травму.

3. В особистих повідомлення чи за телефоном домовляйтесь з суперником про час і локацію матчу, самостійно бронюйте корти на зручний час та грайте матчі згідно з регламентом.

Де подивитись списки учасників, результати матчів та турнірні таблиці?

В описі Telegram-групи (клік на аватарку) у кожному місті вказані посилання на актуальні таблиці та сторінки в соцмережах локальних змагань. Крім того посилання на таблицю можна побачити на головній сторінці нашого сайту, а також при натисканні кнопки “Що нового в Піраміді?” в меню Telegram-бота.

Як стати чемпіоном Піраміди?

За результатами сезону в Піраміді може бути лише 1 переможець – гравець (пара), що пробув на вершині найбільшу кількість днів на вершині (за винятком днів у відпустці). В разі рівної кількості днів у декількох гравців – між ними розігрується додатковий матч, переможець якого і стає чемпіоном сезону.

Коли і де проводяться матчі?

Піраміда – це багатоденні змагання, де учасники самостійно обирають зручні їм корти та час для ігор, домовляючись попередньо про це з суперником. Бронювання та оплата кортів здіюснюється безпосередньо гравцями.

Наскільки сильні учасники грають?

Наша філософія полягає в тому, щоб зростати за рахунок матчів з сильними суперниками та допомагати прогресувати іншим. Тому в нас грають представники усіх рівнів аматорського та напів-професійного тенісу. Від новачків (рейтинг NTPR 2.0 – 2.5) на нижніх позиціях Піраміди до 4.5 – 5.0 ближче до вершини. Більшість гравців має рівень 3.0 – 3.5 за класифікацією NTRP. Не вірте тим, хто оцінює власний рівень у 6.0 чи 7.0 (NTRP) – це професіонали, які грають в ITF / ATP / WTA турнірах, а не з любителями 🙂

Новачки можуть грати в Піраміді?

Можуть. Такі гравці переважно зосереджені на нижніх рівнях Піраміди, де ви зможете одразу зіграти з ними і отримати корисний ігровий досвід для зростання. Тим не менш, щоб приєднатись ви повинні знати тенісну етику, правила гра на рахунок, а також мати досвід участі в турнірах.

Скільки матчів потрібно зіграти?

Кількість матчів в рамках Піраміди ви регулюєте самостійно. В залежності від амбіцій і вільного часу, можна надсилати виклики суперникам частіше і більше грати, а можна навпаки. В середньому в нас грають 1-2 матчі на тиждень. Це стандартні матчі до перемоги в 2-х сетах, в разі взаємної згоди третій сет може бути замінений на тайбрейк до 10 очок.

Що таке челендж?

Челенджем ми називаємо виклик супернику вище рівнем. Кидати челендж можна будь-якому гравцю з тих, кого запропонує Telegram-бот. Суперник може прийняти або відхилити челендж. Відхилити один челендж можна без жодних санкцій, але два челенджі поспіль відхилити неможливо – друга відмова прирівнюється до технічної поразки. Після прийнятого челенджа і зіграного матча ви знову маєте можливість один раз відмовитись від челенджа і так далі.

В Піраміду можна заявитись посеред сезону?

Так, ви можете приєднатись у будь-який час. Ви потрапите на нижній рівень Піраміди і одразу зможете челенджити гравців з вищих рівнів.

Що відбувається, якщо хтось залишає Піраміду достроково?

З Піраміди не вилітають через поразки в матчах – ви завжди можете взяти ревавнш та відвоювати рівень вище. Учасник може вийти з Піраміди виключно через порушення регламенту або за власним бажанням. Звільнені місця на відповідному рівні дістаються найбільш активним гравцям одним рівнем нижче. Наприклад, якщо з 7-го рівня хтось вибуває, то на його місце піднімається найбільш активний гравець серед 8 учасників з 8-го рівня (за рейтингом сили, Performance). Далі з 9-го рівня піднімається 1 гравець на 8-й рівень і так до останнього рівня.

Що таке Performance і як він рахується?

В Піраміді гравці розподілені за рівнями, що наочно демонструє їх майстерність. Разом з тим в нас є ще рейтинг сили у поточному сезоні, який допомагає порівнювати гравців з одного рівня Піраміди між собою (Performance). В основі розрахунку показника Performance адаптована методологія Elo (Ело) – це очки за поточний рівень в Піраміді (на нижньому рівні – 1 000, на наступному 2 000, ще вище 3 000 і так до вершини. За кожен зіграний матч нараховується 100 очок, за перемогу додається 400, за поразку – віднімається. Рейтинг оновлюється після кожного матчу і миттєво враховує переміщення по рівням. Для того, щоб рейтинг було легше читати, його значення нормалізовані за шкалою від 0 (слабкий) до 100 (сильний).

Що робити, якщо не вдається домовитись з суперником про матч (час, покриття)?

Учасники самостійно обговорюють умови та локацію проведення матчів. вказуючи власні побажання та обмеження. В разі, якщо з об’єктивних причин не вдається домовитись, челендж можна відмінити вручну через бота без санкцій до гравців. В Піраміді існує неформальне правило – пріоритет у виборі покриття і часу матча надається гравцю, який отримав челендж, проте ми завжди підтримуємо здорові компроміси з обох боків. Ми поважаємо сильних гравців (вище рівнем) – гра з ними допомагає прогресувати іншим учасникам.

Як безпечно проводити матчі в період пандемії коронавіруса?

Ми наполегливо рекомендуємо слідувати усім рекомендаціям ВООЗ і МОЗ України стосовно протидії поширенню інфекції. Спираючись на поради ITF та ФТУ, в період після карантину для тенісних матчів радимо:

– регулярно використовувати спиртовмісні антисептики для рук та особистих речей, а також якомога частіше мити руки з милом;

– дотримуватись дистанції в 1-2 метри під час спілкування з персоналом кортів та суперником;

– не користуватись чужими пляшками, рушниками чи тенісним інвентарем;

– замість обійм чи традиційних рукостискань використовувати безпечніший формат “кулак об кулак” або ж дотик ракетками.